„Család a művészetekben” - kiállítás könyvtárunk Barokk termében

2015. október 1-jén, 11.00 órakor új kiállítás nyílik könyvtárunk Barokk Termében „Család a művészetekben” címmel. A családábrázolásnak a művészettörténetben, a szépirodalomban és a zenében is gazdag hagyományai vannak.  A kiállítás célja, hogy a különböző művészeti ágakon keresztül bemutatást engedjen abba, mit is gondoltak a családokról, és hogyan ábrázolták őket a különböző évszázadokban, mind az egyházi mind a világi felfogásban. Mert Gárdonyi Géza szavaival élve: „A család is olyan valami az életben, ami becses... Olaj az élet lámpásában.”

A pápai bullákon keresztül betekintést kapnak a látogatók arról, hogyan vélekedtek a különböző korszakok pápái a családról.

Bekerült a kiállításba több reprodukció is, például: MS Mester: Vizitációja vagy Munkácsy Mihály: A baba látogatói című képe. Megmutatjuk azokat az apró szimbólumokat, amiket a képeken azért rejtettek el a művészek, hogy még jobban hangsúlyozzák a családi lét apró rezdüléseit.

A szépirodalomban a családregény elnevezés is mutatja, milyen fontos az ember életében a család közössége. Sokszínű palettából válogatva bemutatjuk például Lev Tolsztoj: Anna Karenináját, Dosztojevszkij: Karamazov testvéreit vagy Jane Austin: Büszkeség és balítélet című regényét.

Ünnepi köszöntőt mond, a kiállítás fővédnöke: Ternyák Csaba egri érsek

A kiállítást bemutatja: Nemesné Kis Tímea művészettörténész

A kiállítás kurátorai: Dosztály Anna és Nemesné Kis Tímea

A rendezvény helyszíne: a Főegyházmegyei Könyvtár Barokk terme (Eger, Eszterházy tér 1., I. emelet 223.)

Szeretettel hívunk és várunk minden kedves érdeklődőt!