Gárdonyi kiállítás könyvtárunkban

"Csak holt test van. Holt lélek nincsen."
Gárdonyi Géza

A Magyar Nemzeti Levéltár Heves Megyei Levéltárával együtt könyvtárunk "Mauzóleum tervek Gárdonyi Géza sírjára" címmel kiállítást szervezett. Az esemény megnyitója 2014. október 30-án, 16.30 órakor kezdődik könyvtárunk barokk termében. (Eger, Líceum, Eszterházy tér 1. I. emelet 223.)

A kiállítás fővédnöke: Dr. Ternyák Csaba egri érsek
A kiállítást megnyitja: Dr. Mikó Zsuzsanna a Magyar Nemzeti Levéltár főigazgatója
Köszöntőt mond: Keller Péter az író dédunokája
Fellép: az Egri Bazilika Liturgikus Kórusa, Urbán Péter karnagy vezetésével

Az író halálakor a város úgy döntött, Gárdonyi a Bebek-bástyán kap díszsírhelyet, és már a november 25-ei ülésükön elhatározták, hogy sírja fölé mauzóleumot emelnek. Eger 1923. március 17-ei közgyűlésén ennek megépítésére tervpályázatot hirdetett. A pályázat elbírálói két első helyezettet választottak ki. Az egyik a 22. számú "Koszorú", a másik pedig a 28. számú "Egri" névre keresztelt pályamű lett. A kiállításon ezek a tervek valamint, a további helyezettek is megtekinthetőek.

"Sír-iratom semmi egyéb ne legyen, csak felül a kereszt rajza, aztán két név, alatta két évszám, s jóval alább: Csak a teste." (Gárdonyi Géza)

Minden kedves érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk!