Ma 2017. július 22., szombat, Magdolna napja van. Holnap Lenke napja lesz.

GYŰJTŐKÖRI SZABÁLYZATUNK:

1. A könyvtár lehetőségeihez mérten, folyamatosan gyarapítja az állományát.
2. Egyedi leltárkönyvet és (e-Corvina) számítógépes nyilvántartást vezet.
3. Az állományába kerülő dokumentumokat, könyveket egyedi módon jelöli.
4. Az állományát és gyűjteményét vásárlás, csere, ajándék, esetlegesen hagyaték (hagyatékot csak különleges érték esetén fogad el és az ilyen különleges értékű teljes hagyatékokat megőrzi.
5. A duplum, triplum stb. fölös állományt egyedi elbírálás alapján értékesítheti.
6. Az egyes dokumentumok tekintetében a következő adatokat: Leltári szám, Kelet, A könyv szerzője és címe, Kötet száma, Beszerzés módja, Ár - kötelező jelleggel, a következőket: Raktári jelzet, Jegyzet pedig nem kötelező jelleggel kell és lehetséges a Könyvtár Leltárkönyvében rögzíteni.
7. A Könyvtár Leltárkönyve védett dokumentum, a Könyvtárhoz szervesen hozzátartozik, nem selejtezhető.
8. A Könyvtár fő gyűjtőköre: a teológia- és a történelemtudományhoz, valamint az Egri Főegyházmegyéhez és kiemelten az Eger városához kapcsolódó dokumentumok.
9. A Könyvtár mellék gyűjtőköre: a filozófia-, a pszichológia-, a pedagógia és az egyéb társadalomtudományok tárgykörébe tartozó dokumentumok.
10. A gyűjtőkör mélységét tekintve a fő és mellék gyűjtőkör leginkább magyar nyelvű dokumentumokra épül, de a fontosabb és keresettebb külföldi szakirodalmakra is támaszkodik.

Eger, 2017. január 3.

Balogh Ferenc